Život jde dál a tomu prckovi jsou teď 4 měsíce. Nedávno jsem s Týnou řešil, že mi přijde, jakoby s námi byl odjakživa. Na jednu stranu mi ty 4 měsíce přijdou jako strašná doba a na druhou je to jen lehce přes čtvrt roku. Možná je to dáno prostě tím, že Ben dělá a umí každý den něco nového. Je to hrozně rychlý.

Soubor 000 5

Třeba teď se směje a slintá úplně na všechno v jeho okolí. Frčí u něj pan Opičák, pan Lvíček a pan Liška. Úplně to vidím, když je ráno prvně vidí, něco jim hrozně hustí do hlavy. Podle mýho je to něco jako „Pane Opičáku, hlídejte perimetr 1!!! Pane Lvíčku, hlídejte zásobovací trasu!!! Pane Liško, tancujte!!!“

Jak velké je dítě zatím omezení? Za mě žádné. Jsme rodiče a s tím jsme do toho šli. Chtěli jsme ho, moc jsme si ho přáli. To je asi základní předpoklad toho, že vše co okolí nazývá omezením, ty vnímáš jako součást života.

IMG 2651

Druhý předpoklad, je přizpůsobit se. Den má pořád 24 hodin, ale tak nějak je pořád nafukovací. Musíš si prostě zavést nový systémy toho, jak budeš věci dělat. Najít místa, kde si jde ulevit a ono si to tak nějak všechno postupně sedne.

Trénuju pořád 3-4x týdně, teď už začala i Týna. Střídáme se, ona jde, já hlídám. Žádný diskuze nic, je to přeci normální. Oba si vycházíme vstříc, pro Beníka jsme se rozhodli, věděli jsme, že se budeme muset naučit žít jinak. A prostě to jde.

19

Tak jsme se pomalu dostali do etapy, kdy je to prostě neuvěřitelná pohoda. Jak pro nás, tak i pro toho malýho pinďoura. Jediné co mě na tom všem mrzí je, že s nimi nemůžu být 24/7. Ve chvíli, kdy tam nejsem, mám pocit, že mi utíká kousek nových triků, co se Ben naučil.

Prostě pokud to máš správně, tak v tobě dítě vyvolá jistý druh sebereflexe, začneš si najednou velmi pečlivě uvědomovat jak a čím trávíš čas. Začneš vnímat, kde jsou překážky, které jdou obejít a o to víc tě začnou štvát ty, co prostě nejdou.

Petr
Autor: PetrEmail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
O autorovi
Pohyb mi musí dávat smysl. To je moje heslo a trvalo mi dlouho než jsem na něj přišel. Byl jsem lenoch, který se tu a tam snažil o nějaký sportovní výkon. Zlom přišel až s první zkušeností s kontaktními sporty, do kterých jsem se zamiloval a právě to mi pomohlo odstranit mou averzi k pohybu a sportu. Zkrátka pokud něco děláte jen z nutnosti není to ono.