No jo furt. Jsem lemra. Prostě teď nějak nebyl úplně čas něco psát. Ale čas ten nemá asi nikdo co? Když ho máš, tak se nudíš, no jen to přiznej :D.

No a my konečně s Týnou a naší nejvíc nejlepší kamarádkou Pájou Kladivovou dali dohromady naši první veřejnou seanci pro lidi. Prvních 17 lidí, kteří za námi přišli do Arény Pavly Kladivové a přímo pod jejím vedením si užili skvělou zábavu.

VIDKO Z AKCE!

Narovinu, klobouk dolu před vámi, kteří jste přišli, protože jediný co jste věděli bylo, že máte bejt tam a tam a že tam budeme my. Jedině já a Týna jsme byli na van handrt procent přesvědčený, že tahle společná akce bude super, protože jsme věděli co chceme udělat a jakým směrem se vydat a že Pája je náš TOP trenér v ČR, ale vy jste nemohli tušit prostě vůbec nic. Věděli jste jen, že znáte nás.

1

No myslím, že hned jak jste dorazili do arény, tak to z vás opadlo, protože to není nějaký zaplivaný upocený fitko, ale prostě krásný moderní prostory, čistý s nejúžasnějšíma sprchama ve střední Evropě.

No, já jsem si na začátku něco málo odkecal a pak už přišla na řadu Pája. A bylo to jak z reklamy, kde jedna slečna tvrdí, že už nerozumí ani své vagíně. Myslím, že po prvních pěti minutách měli všichni pocit, že nerozumí na svém těle vůbec ničemu a cítili se jako nastrčený vetřelec ve schránce, kterou se zrovna učí ovládat.

2

Protože v lidském těle všechno souvisí se vším, začali jsme od elementárních věcí typu zahýbej palcem u nohy….ale jenom palcem, ok, tak teď malíčkem, no a teď zkuste ten zbytek mezi. Mazec, všichni máme v těle stejné svaly, ale postupem času centrální nervový systém zavře cesty, které nepoužíváme a stojí to hodně soustředění je postupně obnovovat.

3

No jasně, ale jsou to jen prsty u nohy…..na kterých neseme celého já, kde začíná celé vyvažování těla. A jak víme, všechno končí bolestí zad.

Ok, jdeme dál, kyčle, záda, ruce. Co strečink? Nikdy! Jedině před sprintem. Proč? Protože ve strečinku využíváš externí sílu (rozuměj, že externí síla může být i tvoje vlastní, pokud se přitahuješ třeba k noze) k dosažení extrémního bodu. Problém je, že v onom bodě nebuduješ přirozenou sílu. To znamená, že dovolíš třeba noze, aby se dostala do nějakého extrému, v kterém ale nemá žádnou sílu, z toho ti přeci vychází jasné zranění. Co místo strečinku? Mobilitu. Prostě se k tý noze nepřitahuj, ale zkus zatnout svaly a dostat se k ní sám.

4

Dobrý, po tom co jsme si ověřili, že vůbec neumíme používat svoje tělo, jdeme na lezení po čtyřech, cha chá, easy peasy….tak nadzvedni kolena cenťák nad zem….a sakra. A zkus si šáhnout na rameno, ale stabilně….a sakra. A popolez…sakra sakra šit šit šit.

No popisuju tady co se lidem, kteří to neznají asi honí v hlavě. My měli trošku výhodu, že už jsme si něčím prošli a něco známe, ale i tak, dokonale to ještě stejně nezvládneme. Takže CORE, mantra celého pohybu a stability.

5

A takhle jsme si hráli asi 2 hodiny. Pak jsme si udělali příjemnou siestičku a sežrali buchtičky a koláčky a salátky, které jsme přinesli sebou. Fotek je miliarda díky Homolákovi!!!!! Mrkněte na ně tady.

7

A to byl náš první nultý Zvířecí den. Všichni jsme si z něj odnesli zamyšlení a jisté prozření. Proč volit mainstream fitness center a cvičení v izolovaných systémech, když se ve výsledku vlastně vůbec neumím hýbat? Není lepší být svobodný a umět kontrolovat svoje tělo a tím i rozvíjet sílu a svaly? To je jen řečnická otázka, zamysli se nad ní.

6

Hodně z vás se nás ptá kdy, tak KDY bude další taková akce. Neboj, my už to nějak vymyslíme.

 

SportAnimals
Autor: SportAnimalsEmail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
O autorovi
Jsme bandička, kterou baví fajn život, skvělé jídlo, jakýkoliv pohyb a akce, kterých se s námi můžeš zúčastnit. Sleduj nás ať ti nic neuteče.